KreativKid játékwebáruház Kosár
  • Kosár

Az Ön kosara üres.

Ügyfélszolgálatunk telefonszáma:

(20) 313 5258

Munkanapokon 8-17 óráig

Kapcsolatfelvétel írásban:

Üzenetküldés

Üzenetére munkatársaink e-mail-ben válaszolnak.

GÁL MÁTÉ: A KATOLIKUS EGYHÁZ ÉS A HITGYAKORLÁS KORLÁTOZÁSA HEVES MEGYÉBEN (1950-1962)

GÁL MÁTÉ: A KATOLIKUS EGYHÁZ ÉS A HITGYAKORLÁS KORLÁTOZÁSA HEVES MEGYÉBEN (1950-1962)

3.700Ft[ eredeti ár: 4.950Ft ]

Szállítási költség 1.290 Ft-tól, 20.000 Ft-os vásárlás felett ingyenes.Várható kiszállítás: 2026. április 22.Más termékkel együtt rendelve a szállítási idő módosulhat.

Rendelhető
  • Cikkszám: 9786156339928

Ennek az akciós terméknek a szállítását csak a készlet erejéig tudjuk garantálni. Előfordulhat, hogy az akció során elfogy, ezért érdemes minél hamarabb megrendelni a terméket. Abban az esetben, ha nem tudjuk szállítani, telefonon értesítjük.

Eger, a javarészt katolikus felekezetű Heves megye és az egri érsekség központja, sok szállal kötődik a katolikus egyházhoz. A második világháború után az állam és az egyház viszonyát a kooperatív munkamegosztáson alapuló rendezés helyett – a demokrácia felőrlésével párhuzamosan – egyre inkább a „klerikális reakció” elleni kérlelhetetlen harc határozta meg. Az egyházak térdre kényszerítésének első felvonása az 1940-es évek második felében helyi szinten is éreztette hatását. A magyar vidéket megrázó egyházellenes fellépés fokozott szorítás alá helyezte az egri érseki aulát, a nép között szolgáló klerikusokat, a zárt közösségeket alkotó szerzeteseket, de a vallásos embereket is. A kiépülő diktatúra által kreált radikális programok és direktívák, a felekezeti autonómiát és vallásgyakorlást sértő állami beavatkozások, a papokra és a hívekre rátelepedett pártállami megbízottak mind az egyház és az általa képviselt értékrend elsorvasztásán dolgoztak. Eközben a békemozgalmi aktivista szerepet különböző megfontolásból vállalók mellett élt és dolgozott a hitélet zavartalan működéséért számos konfliktust és üldöztetést megélt papság is. Az 1956-os forradalom eltiprását követő egyházpolitika pár éven belül Heves megyében is visszavetette a hirtelen jött szabadság okozta hitéleti fellendülést. Az új típusú egyházpolitika a minimális mozgástérért cserébe keresni kezdte a szövetségi rendszerbe integrálható egyháziak kapcsolatát, akik mindennek előnyeit gyakran ki is használták a pártállam helyi képviselőivel kialakult ellentéteik során.

Erről a termékről még nem írtak véleményt. Legyen Ön az első!

Vélemény írása csak bejelentkezés után engedélyezett. Bejelentkezés most »

Hiba: A termékről írt véleménynek legalább 50 karaktert kell tartalmaznia.

Hiba: Kérjük, értékelje a terméket az alábbi skálán!

ROSSZ

Árukereső.hu Árukereső.hu