KreativKid játékwebáruház Kosár
  • Kosár

Az Ön kosara üres.

Ügyfélszolgálatunk telefonszáma:

(20) 313 5258

Munkanapokon 8-17 óráig

Kapcsolatfelvétel írásban:

Üzenetküldés

Üzenetére munkatársaink e-mail-ben válaszolnak.

A.SZABÓ MAGDA: GARA LÁSZLÓ EMLÉKEZETE 1956

A.SZABÓ MAGDA: GARA LÁSZLÓ EMLÉKEZETE 1956

3.587Ft[ eredeti ár: 4.800Ft ]

Szállítási költség 1.290 Ft-tól, 20.000 Ft-os vásárlás felett ingyenes.Várható kiszállítás: 2026. április 22.Más termékkel együtt rendelve a szállítási idő módosulhat.

Rendelhető
  • Cikkszám: 9786156668028

Ennek az akciós terméknek a szállítását csak a készlet erejéig tudjuk garantálni. Előfordulhat, hogy az akció során elfogy, ezért érdemes minél hamarabb megrendelni a terméket. Abban az esetben, ha nem tudjuk szállítani, telefonon értesítjük.

Az 1956-os magyar szabadságharc eltiprását követő év elején az Hommage des poetes français aux poetes hongrois címmel megjelenő antológiában huszonnégy francia költő tisztelgett írásával magyar költőtársaik és a forradalmi magyar nép előtt. A Gara László szerkesztésében, a párizsi Seghers Kiadó által közreadott egyedülálló kötet teljességében most jelenik meg először az eredeti francia mellett magyar nyelven is. Ugyanakkor jelen kötet nem pusztán az 1957-es kiadás kétnyelvű változata: Tüskés Anna tanulmánya és a korabeli cikkekből, levelekből A. Szabó Magda által összeállított szövegválogatás Gara Lászlónak, a magyar irodalom franciaországi „mindenesének” is emléket állít, a mellékletben pedig az eddig soha nem publikált eredeti kézirat néhány lapja mellett Cocteau két képverse is megtalálható.Gara. Gara. Ki voltaképpen az a már-már legenda övezte Gara? – Egy nemzeti áldás. Francia barátai tréfásan „inévitable”-nak nevezik. Elkerülhetetlennek. Úgy munkába csalja őket, a szívüknél fogva, mint a sors. […] Párizsba került valamennyi honfitársunk Mikes Kelemen óta nem ért el annyit irodalmunk ismertetése dolgában, mert nem tett szert annyi írói összeköttetésre, mint az a koplalva is oly lázasan körmölő, illetve gépen kopogó fiatalember. […] Negyven éve a legeredményesebb szószólónk a múzsák nyelvén Racine honában.(Illyés Gyula)

Erről a termékről még nem írtak véleményt. Legyen Ön az első!

Vélemény írása csak bejelentkezés után engedélyezett. Bejelentkezés most »

Hiba: A termékről írt véleménynek legalább 50 karaktert kell tartalmaznia.

Hiba: Kérjük, értékelje a terméket az alábbi skálán!

ROSSZ

Árukereső.hu Árukereső.hu